Увіруйте і охристіться

Водне хрищення

Сьогодні на загал поширена думка про те, що люди повинні приймати водне хрищення одразу ж після свого народження. Існують певні традиції, народні прикмети, пов’язані з водохрестям немовлят. Але давайте звернемося до Слова Божого. Яким повинно бути справжнє водне хрищення?

       Сам Ісус Христос подав нам приклад такого хрищення:

       «Тоді прибуває Ісус до Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити всяку правду. Тоді допустив він Його. І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!»(Мт.3:13-17).

       В інших перекладах Біблії написано: «...бо так належить нам звершити всю праведність».

       Цей біблійний текст вказує нам на головний принцип водного хрищення, - воно має бути завершальним актом у «звершенні усієї праведності». Тобто водне хрищення повинен приймати чоловік вже спасенний, прощений, оправданий (праведний) по вірі в Ісуса Христа. Таким чином, водне хрищення є зовнішньою ознакою, якою завершується та внутрішня праведність, яка є в серці віруючого.

 

Які умови необхідні для того, щоб прийняти водне хрищення?

 

       Покаяння є першою умовою для водного хрищення. У Діях 2:38 Апостол Петро звертається до юдеїв, які слухали його проповідь в день П’ятидесятниці:

       «... покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім’я Ісуса Христа...»

       Другою необхідною умовою є віра. Про це читаємо: Мар. 16:16; Дії 8:12, 13, 36-39.

       «... обітниця Богові доброго сумління»( 1Пет. 3:21) – третя умова. Віруючий повинен приймати водне хрищення із усвідомленням того, що він присвячує все своє життя на служіння Богові від «чистого серця, і доброго сумління, і нелукавої віри» (1 Тим. 1:5).

       Коротка Біблійна наука – четверта умова. Ісус перед вознесінням сказав Своїм учням:

       «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів...» (Мт. 28:19, 20).

       Ця умова дуже важлива, тому що кожен, хто приймає водне хрищення, повинен знати, що він робить, і йти на цей акт віри свідомо.

       Достатня глибина водойми – п’ята умова. Досліджуючи грецькі тексти Нового Завіту, на місці слова «хрищення» ми зустрічаємо слово «баптізо», що означає «повне занурення» у якусь рідину. У Івана 3:23 сказано:

       «А Іван теж христив в Єноні, поблизу Салиму, бо було там багато води...»

       Бачимо, що тіло при водному хрищенні обов’язково повинно бути повністю занурене у воду. Кроплення та обливання водою є неправильним, бо суперечить Святому Письму.

       Достатньо зрілий вік того, хто приймає водне хрищення – остання, шоста умова Біблійного християнського водного хрищення. Ісус Христос охристився у тридцять років. Цей вік у єврейській культурі вважається повноліттям. Водне хрищення є свідомим актом віри. Очевидно, що немовлята не можуть приймати водне хрищення, тому що вони не можуть ні покаятися, ні вірувати, ні виконати інші передумови водного хрищення. Тому хрищення немовлят з біблійної точки зору є безглуздям. Діти та підлітки також навряд чи можуть з відповідальністю твердо пообіцяти Богу добре сумління, тому їхнє водне хрищення є явищем спірним та сумнівним.

       Дехто з новонавернених вагається, чи приймати водне хрищення, чи ні. Але ж Бог наказує всім, хто вірує, христитися (читайте Дії 10:48; Мар.16:16, 17; Дії 16:33; 9:18; 2:41). Яка водойма, – річка, озеро, басейн, ставок, ванна – не має особливого значення (читайте Дії 8:36-39).

       Давайте також розглянемо духовний зміст водного хрищення. На перший погляд, водне хрищення може здаватись якимось механічним ритуалом. Але це зовсім не так. Як сказано у Пет. 3:21, водне хрищення – це не омиття тілесної нечистоти. Воно має глибокий духовний зміст.

       «Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? Отож, ми поховані з Ним хрищенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так щоб і ми стали ходити в обновленні життя. Бо коли ми з’єдналися подобою смерті Його, то з’єднаємось і подобою воскресіння...» (Рим. 6:3-5).

       «Подобою смерті Його» є занурення нашого тіла у воду, ми ніби топимо наше гріховне тіло у воді; «подобою воскресіння» є наше виринання з води «в обновленні життя».

       Якщо ви вже покаялися і хочете звершити волю Божу у вашому житті, вам треба охриститися у воді. Так вчить Біблія, так заповідав Ісус: «...хто увірує й охриститься, буде спасений...» (Мр. 16:16).