Проповіді

Авторитет Божого Слова    

16.02.2015, 14:49

    Що таке авторитет? Авторитет – це те, проти чого людина не стане заперечувати.

    У житті християн Біблія, Слово Боже, без всякого сумніву, має бути найвищим абсолютним авторитетом, еталоном у всіх сферах життя і служіння.

    «І ми маємо слово пророче певніше. І ви добре робите, що на нього вважаєте, як на світильника, що світить у темному місці, аж поки зачне розвиднятися, і світова зірниця засяє у ваших серцях» (2 Пет. 1:19).

    Чимало негативних подій, які трапляються у житті церкви та в житті християн, стаються через те, що їхні вчинки чи рішення не були узгодженими з волею Божою, про яку ми можемо дізнатися, звернувшись до Слова.

    Чи помічав ти колись, що всі так звані «святі» писання інших релігій є абсолютним авторитетом для віруючих цих релігій? На жаль, тільки Слово Боже – Біблію, люди намагаються постійно скоротити, доповнити, перекрутити, навіть переписати.

    Чому так відбувається? Тому що лише Біблія є насправді єдиним істинним Словом Живого Бога. І ворог людських душ розуміє, що той, хто звернеться до Слова, як до джерела вічного життя, пізнає Бога і Його волю, отримає спасіння та вспадкує багато всіляких Божих благословінь.

    Коли диявол в пустелі спокушував Господа Ісуса Христа, Він відповідав йому згідно Слова. Ісус завжди поступав по Слову. Він говорив: «Поправді ж кажу вам: доки небо й земля не минеться, ані йота єдина, ані жоден значок із Закону не минеться, аж поки не збудеться все» (Мф. 5:18). 

    Ісус Сам є втіленим Словом Божим. Хто чинить по Слову, той перебуває в Слові, тобто в Ісусі Христі.

    Коли ми отримуємо спасіння, тоді ми є у Христі. Як прожити все життя аж до смерті, перебуваючи у Христі, щоб спастись? Бути у Слові!

    В 2 Тим. 3:16 сказано: «Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до виправи, до виховання в праведності».

    Виявляється, що Бог, Який створив небо і землю, істинний Бог надихнув і написав Своє Слово.

    Чи може бути кілька істин, декілька істинних Богів, багато істинних Священних Писань? Звичайно, ні. Тільки Біблія є єдиним істинним Словом єдиного істинного Бога до людей. Все інше – це не істина. Преса, інтернет – це не істина, філософія, релігійні трактати – не істина. Навіть пророцтво може бути не істинним. І якщо хтось пророкує до тебе, потрібно дослідити пророцтво згідно Слова. Тому що Слово – це мірило і еталон, відносно якого вимірюється істинність, духовність, чистота, мудрість, вчинки, пророцтва, мотивації.

    «Бо Боже Слово живе та діяльне, гостріше від усякого меча обосічного, проходить воно аж до поділу душі й духа, суглобів та мізків, і спосібне судити думки та наміри серця. І немає створіння, щоб сховалось перед Ним, але все наге та відкрите перед очима Його, Йому дамо звіт!» (Євр. 4:12,13).

 

 

У ЯКИХ СФЕРАХ СЛОВО БОЖЕ ПОВИННО БУТИ ДЛЯ ТЕБЕ АБСОЛЮТНИМ І НЕЗАПЕРЕЧНИМ АВТОРИТЕТОМ?

 

Спасіння і віра.

 

    Слово Боже необхідне для спасіння. Через Слово Боже ми пізнаємо, що можемо спастись. Від Слова Божого у нас народжується та виростає віра.

    Чи може людина бути спасенною та отримати впевненість у цьому ще під час свого життя? Слово Боже говорить, що може. Також Біблія вчить нас про те, як нам спастись.

    У Діях святих апостолів 4:10-12 читаємо: «… нехай буде відомо всім вам, і всім людям Ізраїлевим, що Ім'ям Ісуса Христа Назарянина, що Його розп'яли ви, то Його воскресив Бог із мертвих, Ним поставлений Він перед вами здоровий! Він камінь, що ви, будівничі, відкинули, але каменем став Він наріжним! І нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали».

    На землі не існує іншого імені, яким можна спастись, окрім імені Ісуса Христа. Можливо для когось це звучить радикально, але це Слово Самого Бога, отже, Воно має подіяти, якщо ти повіриш у Нього.

    Можна сказати, що не існує хороших чи поганих церков. По суті є церкви істинні, є й такі, що знаходяться в заблудженні. Якщо ти стоїш перед вибором, яку церкву відвідувати, то йди в істинну, в якій Слово Боже – беззаперечний авторитет.

    Як нам відомо із Слова (Ів. 3:3-5), щоб спастися, людина повинна народитися згори, відродитися духовно. Але чи знаєш ти, що людина може бути народжена згори, та не мати правдивого покаяння? Про справжнє покаяння розповідає притча про блудного сина (Лк. 14:11-32). Покаятися означає повністю відмовитись від гріховного життя, прийняти тверде рішення залишити гріх та всім своїм життям і серцем навернутися до Бога. До справжнього покаяння закликав людей Іван Христитель (Мт. 3:6-10). Чому? Бо без нього людина не може вспадкувати Царства Божого.

 

– Молитва.

 

    Боже Слово багато вчить нас і про молитву. Молитись може кожен, але Божа істина відносно молитви полягає в тому, що молитву грішника Бог не чує (Ів. 9:31).

    Деякі проповідники вчать, що потрібно молитися до Святого Духа. Але ви ніде не знайдете цього у Слові! Ти можеш дякувати Ісусу Христу і Святому Духу. Але правильно, по Слову, треба молитися до Отця в Ім’я Ісуса Христа (Ів. 14:13).

 

– Гріх.

 

    Щоб освячуватися та догоджати Богові, очевидно, спочатку потрібно зрозуміти, що є неугодним Господеві, тобто, що є гріхом у Його очах. І Слово Боже розповідає нам про гріх. Дехто може сказати: «Хіба я грішник? Я не вбив, не вкрав». І виправдовують самих себе. Але Біблія вчить інакше. Наприклад, «Усяка неправда то гріх» (1 Ів. 5:17).

    Або: «Хіба ви не знаєте, що неправедні не вспадкують Божого Царства? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, ні злодії, ні користолюбці, ні п'яниці, ні злоріки, ні хижаки Царства Божого не вспадкують вони!» (1 Кор. 6:9,10).

    В Об’явл. 21:7 написано: «Переможець наслідує усе, і Я буду Богом для нього, а він Мені буде за сина».

    Ти повинен захотіти стати переможцем, а не невдахою. Тобі потрібно перемагати свою плоть, свої обставини, свою лінь, свою гордість.

    «А лякливим (боязливим), і невірним, і скверним, і душогубам, і розпусникам, і чарівникам, і ідолянам, і всім неправдомовцям, - їхня частина в озері, що горить огнем та сіркою, а це друга смерть» (Об’явл. 21:8).

    Як ти вважаєш, чи зустрічаються серед християн боязливі, невірні, хтиві, брехливі?

    В 1 Ів. 3:15 сказано, що якщо ти ненавидиш якусь людину, то ти вбивця. Що таке ненависть? Дослівно це означає «не можу бачити», «не хочу з ним спілкуватись».

    «Коли ж ходимо в світлі, як Сам Він у світлі, то маємо спільність один із одним, і кров Ісуса Христа, Його Сина, очищує нас від усякого гріха», читаємо в 1 Ів. 1:7.

    Людина, яка розриває стосунки з братом чи сестрою в Христі, виходить із світла Божого. Навіть, якщо хтось тобі не подобається, ти повинен перебороти це почуття, молитися, щоб Бог дав тобі любов до цієї людини. Коли тебе хтось образив, ти повинен простити кривдника. Інакше ти взагалі не маєш права молитися до Бога (Мф. 5:24).

    Коли ти почнеш вивчати Писання, то, можливо, помітиш, що Слово Боже подекуди буде судити тебе, але воно обов’язково покаже і вихід, правдивий шлях, на який ти повинен стати.

 

– Водне хрищення.

 

    Написано: «Хто увірує й охриститься, - буде спасенний, а хто не ввірує - засуджений буде» (Мр. 16:16). Сьогодні зустрічаються люди, які навернулися до Христа, але не хочуть прийняти водне хрищення. Одна із причин – їх христили у дитинстві. Але що про це говорить Слово Боже?

    «Того образ, хрищення - не тілесної нечистоти позбуття, але обітниця Богові доброго сумління, спасає тепер і нас воскресінням Ісуса Христа» (1 Пет. 3:21).

    Для того, щоб охриститись, потрібно вірити Богу від усього серця і пообіцяти Йому добре сумління. Очевидно, що рішення прийняти водне хрищення і йти за Богом може тільки зріла людина, а не немовля.

    Слово Боже закликає нас до освячення, посвяти, служіння Богу. В Біблії багато написано про життя по вірі і про діла віри. Також Писання говорить про те, що спасіння можна втратити. Хоча сьогодні існує хибне вчення, що спасіння, як би людина себе не поводила, що б не робила, втратити не можна.

    Отже, у сфері спасіння, освячення, праведності, віри Слово Боже дає нам багато конкретних вказівок. Воно говорить про те, через Кого ми спасаємось – через Ісуса Христа; воно вчить як ми можемо отримати спасіння – через народження згори; воно говорить про принципи освячення; Слово Боже говорить і про гріх для того, щоб ми не втратили вічного життя, подарованого нам від Господа.

 

Церква.

 

    Церква – наречена Ісуса Христа, стовп і підвалина істини (1Тим. 3:15).

    Церква не будується на переданні «святих», а на Слові. Церква – це не будинок з хрестом, але живе зібрання віруючих у Христа людей, які шукають Бога і прославляють Його, освячуються, моляться, проповідують Євангеліє для спасіння грішників.

    У питанні вибору церкви авторитетом для тебе повинно служити Слово!

    У Біблії про церкву говориться також як про братерство. Церква – це сім’я Божа. Після покаяння у тебе з’явилась ще одна сім’я, це – брати і сестри в Ісусі Христі.

 

Духовність.

 

    Отже, ти примирився з Богом, покаявся в гріхах, відчуваєш прощення та став «новим створінням в Ісусі Христі», в тобі живе Дух Святий. Отож, настав час твого духовного зростання (2 Пет. 3:18).

    Як духовно зростати в Господі? Читати Слово, молитись кожного дня, знайти зібрання людей, які також пережили духовне відродження, як написано: «Поправді, поправді кажу: Коли хто не народиться згори, не може побачити Царства Божого» (Ів. 3:3). Відродження – це перетворення серця та мислення людини (Рим. 12:2; Еф. 4:23) Богом та Святим Духом (Ів. 3:6; Тит. 3:5). «Народження згори» необхідне, тому що усі люди через гріх не мають спільноти з Господом (Рим. 3:23,24).

    Внаслідокдуховного зростання у тебе повинні з’явитися зміни у серці і в характері, які Слово Боже називає плодом духа. «А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, стриманість. На таких нема закону» (Гал. 5:22,23).

    В духовному світі, крім Бога і Його ангелів існує ще диявол і демони. Таким чином, крім Божественної духовності існують також лжедуховність і псевдодуховність. Наприклад, сьогодні різні ворожки і чаклуни претендують на звання духовних людей і цілителів. Вони вдають, що хочуть допомогти людям. Я знав одну молоду дівчину, яка навернулася до Христа, але вірила, що Божими людьми є також  екстрасенси  і пішла до них на сеанс. Після цього у неї заніміли руки, а потім відняло мову. Ми молились за неї, вона відреклась та звільнилась від цього, стала посвяченою християнкою. Але є люди, які ходять до церкви і одночасно прислухаються до різних лжедуховних проявів. Наприклад, захоплюються вченнями рухів «нью-ейдж», «рейки» та інших, гороскопами чи «духовними» людьми, які бачили якісь видіння. 

    Як же звичайній людині розібратися в усьому цьому розмаїтті, не втратити здоров’я та не підпасти під вплив якогось шарлатана? Дуже просто. Ретельно дослідити, що говорить Слово Боже про всі такі прояви, інші релігії і таких діячів.

   Наприклад, в Гал. 1:8 сказано: «Але якби й ми або Ангел із неба почав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий (нехай буде анафема)».

    Якось я почув свідоцтво однієї жінки. Вона розповідала, що до неї прийшов ангел і проповідував їй Євангеліє. Це свідоцтво виглядало дуже духовним і викликало ажіотаж. Але насправді воно суперечило Слову! Божі Ангели не проповідують Євангелія! Було благовіщення Марії, але це не було Євангеліє для спасіння усіх народів. Даниїлу явився ангел як посланець, який повідомив, що буде в майбутньому. А сотнику Корнилію ангел наказав піти до Петра, щоб той сповістив йому слова, якими спасеться він та його дім. Так і сталось (Дії 10:6). Проповідувати Євангеліє покликані ми, віруючі, а не ангели.

    Також, якщо на якомусь зібранні не проповідують про навернення до Бога, віру, хрищення та інше, а говорять винятково про зцілення, то це не відповідає Слову. Ісус проповідував покаяння і навернення до Бога. Істинні християни перш за все повинні мати внутрішні зміни, стати новим створінням, «сотворити достойний плід покаяння» (Мт. 3:8), мати мир, радість, любов, оновлене мислення через Слово Боже. Ми повинні прагнути, щоб в церкві була повнота Божої благодаті, святість без якої ніхто не побачить Господа. А чудеса, знамена і зцілення Бог буде являти для підтвердження Слова (Мр. 16:20).

 

Сім’я.

 

    Кожен із нас повинен прагнути, щоб уся його родина була в Господі, тому що земне життя закінчується і всіх очікує вічність. Батьки і діти, дідусі і бабусі мають покаятись і служити Богу в живій церкві.

    Сьогодні багато молодих пар свідомо живуть у так званому «громадянському шлюбі», що згідно Слова є блудом, щоб, якщо чоловік і жінка «не зійшлися характерами», то вони могли легко розійтися. Такі стосунки – егоїстичні та не мають нічого спільного з Божою волею відносно сімейного життя.

    Ти маєш знати, що Бог не благословить такі взаємовідносини, бо вони не збудовані на Ісусі Христі. В 1 Кор. 7:10 написано: «А тим, що побрались, наказую не я, а Господь: Нехай не розлучається дружина з своїм чоловіком». Якщо у сім’ї відбувається конфлікт, то вихід потрібно шукати у Слові і в молитві.

 

 Християнин і світ.

 

    Слово Боже багато говорить про взаємовідносини християнина зі світом. Наприклад, сказано: «Не любіть світу, ані того, що в світі…» (1 Ів. 2:15).

    Але це зовсім не означає, що потрібно відгородитися від світу і стати монахом: «Я писав вам у листі не єднатися з перелюбниками, але не взагалі з цьогосвітніми перелюбниками, чи з користолюбцями, чи з хижаками, чи з ідолянами, бо ви мусіли були б вийти від світу цього», читаємо в 1 Кор. 5:9,10.

    Бог не закликає нас виходити зі світу, або вести Хрестові походи на світ. Навпаки, Він говорить, щоб ми йшли у світ і проповідували Євангеліє кожній людині, але не піддавалися впливові світу і князя темряви, який панує над світом.

 

 Вчення про Бога.

 

    Слово Боже є також відкриттям про Нього Самого. Біблія вчить нас про сутність Бога, про характер Бога Отця і Сина, про Боже Триєдинство. Через Слово ми знайомимось з волею Божою для людей, дізнаємося про Його любов до нас та бажання спасти світ. Біблія --  книга про вічне життя та спасіння (Пс. 15; 10:11).

    Дехто вчить, що Бог – це тільки Єгова, Отець, або що Дух Святий – не Бог і т.п. Одне із питань, у якому ми повинні розібратись, це те, що Слово Боже говорить про Самого Бога, який написав це Слово. Який Бог? Він Єдиний чи Триєдиний? Чи є Марія богинею? Чи є Богом Святий Дух?

    Ти скажеш: «Невже це так важливо?» Останнім часом я помітив, що коли мені доводиться розмовляти з людьми, вони говорять: «Ну, це ж тільки твоя особиста думка, а ми маємо іншу». Але я ґрунтуюсь не на своїй думці, а на Слові Божому. Це стосується і спасіння, і віри, і сімейного життя, і церкви, і духовності. Немає значення, що про це думають люди. Важливо, чи відповідає їхня думка Слову Божому.

    Наприклад, в Божому Слові написано, що Ісус &‐ це Бог: «…що їхні й отці, і від них же тілом Христос, що Він над усіма Бог, благословенний, навіки, амінь» (Рим. 9:5).

    Деякі релігійні організації (наприклад, Свідки Єгови) перекручують чи викидають вірші зі Слова Божого. А це є великим гріхом В Об’явл. 22; 18:19 читаємо: «Свідкую я кожному, хто чує слова пророцтва цієї книги: Коли хто до цього додасть що, то накладе на нього Бог кари, що написані в книзі оцій. А коли хто що відійме від слів книги пророцтва цього, то відійме Бог частку його від дерева життя, і від міста святого, що написане в книзі оцій».

 

********

 

    Ми розглянули не усі сфери нашого життя, у яких Слово Боже повинно бути для нас авторитетом. Але тобі вже є над чим замислитись. Проаналізуй своє життя, свої вчинки – чи відповідають вони Слову Божому.

    Адже, якщо ти не будуєш своє життя на Слові Божому, то ризикуєш втратити надію на вічність. Можуть прийти заблудження, єресі, гріхи. Ти не зможеш виправдатися перед Богом тим, що у тебе інша думка з цього приводу, і ти так не вважаєш. Бог не ставиться зневажливо до Свого Слова.

    Для Самого Ісуса Христа Слово Боже було абсолютним авторитетом. Тримайся за Слово, поступай по Слову Божому, читай і досліджуй Біблію. Це в твоїх інтересах. Якщо ти хочеш бути спасенним і благословенним, то Слово Боже повинно стати для тебе беззаперечним авторитетом.

    Починаєш якусь справу, приймаєш важливе життєве рішення, вирушаєш в далеку дорогу, звертайся до Слова, прислухайся до нього. Старайся оновити своє мислення так, щоб постійно поступати по Слову.

 

 

СЛОВО– СВІТИЛЬНИК, ІСТИНА, АБСОЛЮТНИЙ І БЕЗЗАПЕРЕЧНИЙ АВТОРИТЕТ.

 

 

    Отже, для тебе не повинні бути більшим авторитетом ніж Слово ні людина (духовна чи душевна), ні якісь духовні відчуття, ні емоції, ні інші книги і писання, ні телевізор та інші джерела інформації. Тому що єдиний авторитет для нас – це Слово Боже. Ми живемо згідно нього. Згідно Слова Божого будемо давати звіт на судилищі Христовому про те, що ми зробили у цьому житті. Також і Великий Суд Божий відбудеться згідно цього Слова.

    В 1 Цар.18:36 написано: «І сталося в час принесення хлібної жертви, що підійшов пророк Ілля та й сказав: Господи, Боже Авраамів, Ісаків та Ізраїлів! Сьогодні пізнають, що Ти Ізраїлів Бог, а я Твій раб, і що все оце я зробив Твоїм словом».

    І якщо ми, християни,  дійсно раби Божі, Його діти, то повинні поступати по Його Слову.Хто виконує Слово Боже, той буде благословенний: «Ото, незабаром приходжу. Блаженний, хто зберігає пророчі слова цієї книги» (Об’явл. 22:7).

    Знаєш, стає страшно, коли читаєш ці місця з Біблії. Адже сьогодні люди відкидають цілі частини Святого Писання, або перекручують Божі істини так, як їм заманеться. Не будь таким! Ти не автор і не критик Слова. Бог його написав і послав людям, щоб вони це вивчали, виконували і були благословенними, спасенними, росли від віри в віру, від слави в славу.

    Молись, щоб Господь дав тобі Духа премудрості і відкриття, щоб пізнати Його, щоб ти полюбив Його Слово, щоб воно відкрилось для тебе, і щоб через це Слово оновлювався твій розум, ти отримав радість та підтримку з небес. Недаремно Слово Боже – це Книга життя та духовний хліб.

 

 

Єпископ

Володимир Прудиус,

церква «Відродження»

м. Івано-Франківськ