Проповіді

Ким для тебе є Христос?    

06.10.2011, 12:57

       Ісус прийшов у цей світ, пішов на хрест, помер за наші гріхи і воскрес, після Його воскресіння з'явилась нова формація - Церква, з'явилось нове літочислення, на землю зійшов Святий Дух, Який виливається на всяку плоть. Воскресіння Ісуса Христа змінило історію цілого людства. Християнство поширилось з Палестини по цілому світу. Бог послав Свого Сина на землю і тим самим дав кожній людині шанс на спасіння, і  це - чудово! Зараз кожен, хто приходить до Ісуса, отримує прощення гріхів в ім'я Його, отримує спасіння, усиновлення, Духа Святого, приєднується до вселенської Церкви, стає спасенним, прощеним, відкупленим, благословенним, улюбленим сином чи донькою Божою.

       Про свій план спасіння людей Бог звіщав від найперших часів існування людства. Приміром, в Бут. 3:15 слова про «насіння жінки» - це пророцтво про непорочне зачаття Ісуса Христа і Його народження від діви Марії.

       Сьогоднішня проповідь  про те, ким взагалі є Христос. Про це дуже багато написано у Слові Божому. В Ісуса є багато подоб. Давайте поглянемо, що про це говорить Біблія.

 

   Бог

 

 Найперше і найголовніше - для всіх християн Ісус Христос є Богом. Хоча сьогодні представники окремих релігійних організацій (зокрема, свідки Єгови) намагаються це заперечити, однак Біблія нам говорить: «…що їхні й отці, і від них же тілом Христос, сущий над усіма Бог, благословенний, навіки, амінь» (Рим. 9:5), «Ісус їм відказав: Поправді, поправді кажу вам: Перш, ніж був Авраам, Я є" (Ів. 8:58), "Я й Отець Ми - одне!» (Ів. 10:30). 

       У посланні апостола Павла до євреїв особливо наголошується на божественній природі Христа: «А в останні ці дні промовляв Він до нас через Сина, що Його настановив за Наслідника всього, що Ним і віки Він створив. Він був сяєвом слави та образом істоти Його, тримав усе словом сили Своєї, учинив Собою очищення наших гріхів, і засів на правиці величности на висоті» (Євр 1:2-3), «Престол Твій, о Боже, навік віку; берло Твого царювання берло праведности... Кому з Анголів Він промовив коли: Сядь праворуч Мене, доки не покладу Я Твоїх ворогів підніжком ногам Твоїм!» (Євр. 1:8,13).

       «Ти його вчинив мало меншим від Анголів, і честю й величністю Ти вінчаєш його, і поставив його над ділами рук Своїх» (Євр 2:7). «Але бачимо Ісуса, мало чим уменшеним від Анголів, що за перетерплення смерті Він увінчаний честю й величністю, щоб за благодаттю Божою смерть скуштувати за всіх. Бо належало, щоб Той, що все ради Нього й усе від Нього, Хто до слави привів багато синів, Провідника їхнього спасіння вчинив досконалим через страждання» (Євр 2:9,10).

       Запитай себе, чи є для тебе Христос Богом? Чи задумувався ти колись над тим, хто такий Бог? Бог -  понад усе, Він - вічний та величний, могутніший за весь всесвіт. Якби люди глибоко пізнали, хто такий Бог, вони б менше грішили, більше Його боялись, значно більше б Його шанували. Богу належить поклонятися, Його слід прославляти. Бога потрібно любити, шанувати, чимось заради Нього жертвувати. З Ним потрібно мати стосунки. 

 

  Господь

 

       Біблія говорить, що Ісус - це Господь: «Але щоб зростали в благодаті й пізнанні Господа нашого й Спасителя Ісуса Христа. Йому слава і тепер, і дня вічного! Амінь» (2Петр 3:18). Хто такий Господь? Це господар, той, кого потрібно слухати, кому потрібно безапеляційно підкорятися, кому потрібно говорити: «…ми нікчемні раби…» (Лк. 17:10).

       Сьогодні багато хто каже: «Ми не можемо служити Богу, ми не можемо прийти у церкву…». Так говорять здебільшого ті, для кого Ісус - не Господь! Тому що той, для кого Ісус - Господь, виконує волю не свою, а Господню! А Господь звелів: «Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте!» (Мк. 16:15).

       Якщо ти будеш слухати Господа і будеш проповідувати Євангеліє, то побачиш як люди спасаються, переживають Бога і стають спасенними Божими дітьми!

 

Спаситель

 

       Ісус є нашим Спасителем, саме таке значення у перекладі з давньогрецької має слово Христос. Ісус і сьогодні спасає тих, хто народжується згори і запрошує Його в своє життя. Про Ісуса Христа як Божу благодать, що спасає людей, говорить апостол Павло в посланні до Тита.

       «Бо з'явилася Божа благодать, що спасає всіх людей... Самого Себе дав за нас, щоб нас визволити від усякого беззаконства та очистити Собі людей вибраних, у добрих ділах запопадливих». (Тит 2:11, 14).«А коли з'явилась благодать та людинолюбство Спасителя, нашого Бога, Він нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили були, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим, Якого Він щедро вилив на нас через Христа Ісуса, Спасителя нашого…» (Тит 3:4-6).

       Чи зустрівся ти у своєму житті з Ісусом як своїм особистим Спасителем? Поспішай!

 

Агнець

 

       «Наступного дня Іван бачить Ісуса, що до нього йде, та й каже: Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Ів.1:29). Отже, Христос є для людей Агнцем Божим - досконалою жертвою, яка стала заплатою за наші гріхи. У першому посланні апостол Петро говорить: «І знайте, що не тлінним сріблом або золотом відкуплені ви були від марного вашого життя, що передане вам від батьків, але дорогоцінною кров'ю Христа, як непорочного й чистого Ягняти» (1Петр 1:18,19).

       Читаючи ці слова, починай подумки аналізувати самого себе: чи є для тебе Христос Богом, Божим Агнцем? Ти можеш визнавати це теоретично, погоджуватись з тим, що Ісус є Агнець. Але чи є Він Агнцем особисто для тебе? Чи прийняв ти Його, чи запросив у своє життя, щоб Його пролита кров працювала над твоїм очищенням, відкупленням, твоїм спасінням?

       «Бо як ми грішимо самовільно, одержавши пізнання правди, то вже за гріхи не знаходиться жертви… скільки ж більшої муки, подумайте, заслуговує той, хто потоптав Сина Божого, і хто кров заповіту, що нею освячений, за звичайну вважав, і хто Духа благодаті зневажив» (Євр. 10: 26, 29). Жертва завжди була пов'язана з пролиттям крові. Коли в жертву був принесений Агнець Божий - Ісус Христос - Його свята Кров також пролилася. Для нас ця Кров повинна стати дорогоцінною, тому що в Новому Заповіті не має більше агнців. Ми не можемо зловживати Божою милістю, ми не маємо права грішити.

       Чи є для тебе Христос Агнцем? Чи відчуваєш ти просто зараз, що Його Кров діє у твоєму житті? Чи відчуваєш ти, що спасенний? Чи ти вже забув, що таке внутрішнє свідоцтво про спасіння та прощення гріхів? Тоді тобі знову потрібно повертатися до Нього як  Агнця і молитися так, як молився Давид: «Боже поверни мені радість спасіння».

       Пам'ятай, що Церква, як наречена, готує себе до зустрічі з Христом і освячується, щоб відбілити свої одежі кров'ю Божого Агнця. «І сказав я йому: Мій пане, ти знаєш! Він же мені відказав: Це ті, що прийшли від великого горя, і випрали одіж свою, та вибілили її в крові Агнця...» (Обяв. 7:14,).

 

Первосвященик

 

       Ісус Христос є також великим Первосвящеником, саме так неодноразово називає Його апостол Павло в посланні до Євреїв: «Отож, мавши великого Первосвященика, що небо перейшов, Ісуса, Сина Божого, тримаймося ісповідання нашого! Бо ми маємо не такого Первосвященика, що не міг би співчувати слабостям нашим, але випробуваного в усьому, подібно до нас, окрім гріха. Отож, приступаймо з відвагою до престолу благодаті, щоб прийняти милість та для своєчасної допомоги знайти благодать» (Євр 4:14-16).

      Тому й сьогодні ми дивимося на Ісуса як на Первосвященика Нового Заповіту. Бо сказано: «Головна ж річ у тому, про що я говорю: маємо Первосвященика, що засів на небесах, по правиці престолу величности, що Він Священнослужитель святині й правдивої скинії, що її збудував був Господь, а не людина» (Євр 8:1,2).

 

Заступник

 

       Ми як християни маємо єдиного і повноправного Заступника перед Отцем, Яким є  Ісус Христос. Про це нам нагадує у своєму посланні апостол Іван: «Діточки мої, це пишу я до вас, щоб ви не грішили! А коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, Праведного. Він ублагання за наші гріхи, і не тільки за наші, але й за гріхи всього світу» (1 Ів 2:1,2). На цьому наголошує апостол Павло у посланні до Тимофія: «Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус, що дав Самого Себе на викуп за всіх. Таке було свідоцтво часу свого…» (1Тим 2:5,6).

 

Шлях

 

       «Ісус сказав йому: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Ів.14:6). В Євангелії від Івана Ісус багато говорить про Себе, пояснює, хто Він такий.  Читаючи ці слова, ми повинні пізнати повноту, багатогранність особистості нашого Бога, Ісуса Христа.

       Що таке шлях? Це - спосіб для досягнення якоїсь мети. Шлях потрібно шукати, знаходити, ним треба йти. «Буває, дорога людині здається прямою, та кінець її стежка до смерті… Людина з розбещеним серцем, насититься із доріг своїх, а добра - із чинів своїх». (Пр. 14:12-14)

       У світі є безліч шляхів і доріг. Якщо ви стикались із іншими релігіями, то повинні знати, що кожне «божество» пропонує себе людям як певний шлях. Але всі ці шляхи є дорогою в пекло.

       Релігія пропонує спасатися ділами. Однак, релігійна людина упродовж усього свого життя може робити добрі діла і не спастись, тому що це  - неправильний шлях. 

       До речі, ніде не сказано, що Єгова є дорогою до спасіння. Не Бог Отець є цим шляхом, а саме Бог Син. «До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене», сказано в Ів.14:6.

       Отож, є тільки один шлях, який веде до Бога, і цей шлях - Ісус Христос. Єдиний шлях, через який ми спасаємося - це Ісус. Шлях, через який ми пізнаємо істину, - це  Ісус. 

       Чи є для тебе Ісус таким шляхом? Якщо ні, то тобі потрібно вибрати правильну дорогу і прийти до Ісуса.

 

Істина

 

       Христос є істиною. Сьогодні різноманітні вчення пропонують свої «істини», свої «істині писання». Але істиною є тільки Бог та Його Слово. Істина тільки одна, а все інше - неправда.

       «…щоб пізнати Правдивого, і щоб бути в правдивому Сині Його, Ісусі Христі. Він Бог правдивий і вічне життя»,- говориться в 1Ів.5: 20.

       Навіщо людям загалом необхідна істина? Істина потрібна для того, щоб знати правду, щоб орієнтуватись у житті, в духовному світі. Істина - це  мірило усіх речей. Згідно істини перевіряється все.

       Істина потрібна для того, щоб не заблукати на життєвому шляху, щоб потрапити до Бога, щоб не стати лжепророком, щоб спастись, щоб розібратися в інших доктринах, щоб влаштувати своє сімейне життя, щоб бути впевненим у своєму майбутньому.

       Істина потрібна для того, щоб розрізняти гріх і праведність. Як інакше ми зможемо зрозуміти, де закінчується «біле» та починається «чорне»?

       Істину потрібно пізнавати. Чи пізнав ти істину в Христі чи істину ти знаходиш в телевізорі? Чи істиною є твій друг або гороскоп? Скільки людей сьогодні вірять у що завгодно, але тільки не в істинне Слово Боже! Але без істини неможливо мати істинну віру!

       Все, що не грунтується на Слові істини - не є вірою, а є вигадкою, фантазією та казкою. Ти віриш казкам, якщо твоя віра не збудована на Слові Божому. Чи є Христос для тебе істиною? Якщо так, то авторитетом для тебе має слугувати Слово Боже.

       Кожна людина у щось вірить. Наприклад, новонавернений християнин з не оновленим мисленням може мати велику негативну віру. Він не вірить у Божі обітниці, впевнений, що нічого не зміниться на краще і т.п. Але, зростаючи у Божій благодаті, він буде будувати свою віру на основі Біблії, і Христос стане істиною в його житті.

       «Тож промовив Ісус до юдеїв, що в Нього ввірували: Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте істину, і істина зробить вас вільними!» (Ів.8:31-32).

       Далі, у 36 вірші Євангеліє від Івана сказано: «Отже, коли Син зробить вас вільними, то справді ви будете вільні».

       Істина необхідна для зростанні у вірі, для пошуків правильних шляхів у житті, для свободи та багатьох інших речей.

 

Життя

 

       Христос повинен стати твоїм життям. Він сам по Собі є джерелом життя. Він звільняв біснуватих, які до нього приходили, зціляв хворих, воскрешав мертвих. В Ньому було стільки життя, що коли Він помер, мертві воскресли!

       Чи є для тебе Христос твоїм життям? Можливо, для когось сенсом їхнього життя є якесь захоплення, улюблена собака, жінка, дитина, бізнес, спорт, наркотики чи алкоголь. Буває, що людина усе життя зайнята своєю роботою, а після виходу на пенсію відчуває жахливий дискомфорт, бо вважає, що втратила зміст свого життя. Сьогодні багато людей не можуть відмовитися від якихось своїх життєвих звичок на користь життя в Ісусі Христі.

       На жаль, для багатьох християн Ісус сьогодні є тільки частиною їхнього життя. Вони живуть так, як хочуть самі, лише на Різдво і на Пасху моляться і приходять до церкви.  Але Христос повинен стати всім твоїм життям, кожного ранку, щойно прокинувшись, ти маєш намагатися бути угодним Йому, наблизитись до Нього, пізнавати Його Слово, жити Ним, дихати Ним і Ним існувати. Пізнаючи Його волю, старайся зустрітися з Ним у молитві, мати стосунки з Ним.  Це означає жити для Христа. Християнство -  це не твоє хобі, це - твоє життя. Тоді обітниці збуваються, тоді приходять зцілення, тоді твоя євангелізація приносить плоди. 

       Коли християни стають «теплими», це означає відмирання у них життя, втрату взаємостосунків із Христом, з Богом, Який відходить у їхньому житті на другий план. Вони ніби й не грішать, але й невідомо чи спасуться, тому що Христос перестав бути їхнім життям.  Задумайся, скільки часу ти віддаєш у своєму житті Христу? Який ти сьогодні - теплий чи гарячий? Знаходь можливість спілкуватись із Христом, тому що Він оживив тебе. Ісус Христос дає тобі життя. В Лк. 12:15 сказано: «…бо життя чоловіка не залежить від достатку маєтку його».

 

Двері

 

       «І знову промовив Ісус: Поправді, поправді кажу вам, що Я двері вівцям. Усі, скільки їх перше Мене приходило, то злодії й розбійники, але вівці не слухали їх. Я двері: коли через Мене хто ввійде, спасеться, і той ввійде та вийде, і пасовисько знайде». (Ів. 10. 7-9).

       Ісус -  це Двері. Так само, як є багато доріг, існує і багато дверей. Що символізує слово «двері»? Ключі, двері - це образи, які стосуються якихось можливостей, якогось вибору.

       В Мт.7:13-14 сказано: «Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі, і нею багато-хто ходять. Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало таких, що знаходять її».

       Багато людей стараються полегшити собі життя, вони вибирають широкі двері, зручні ворота, не турбуючись про те, куди насправді вони ведуть.

       Входити тісними ворітьми - поступати згідно духу, а входити широкими воротами - поступати згідно плоті. Вузькі ворота - це  освячення, обрізання, посвята, членство у церкві, це, врешті-решт, служіння Богу.  Широкі ворота - це  прихожанство. Вузькі ворота -  це святість, праведність, виконання заповідей. Гріх - це  широкі ворота. Грішити легко, просто, а інколи може бути навіть весело. До певного часу, звичайно.

       Вузькі ворота -  це віра, широкі ворота - релігія. Віра потребує Богошукання, Богопізнання, а релігія, фактично, нічого не потребує,  і є звичайною інструкцією: куди піти, що сказати, що зробити. Іноді людина може втомитись від цих вузьких доріг, тоді приходять сумніви і невдоволення. Проте, знай, що через широкі ворота ніхто не спасеться! Вузькі ворота - це слідування за Христом, це твій хресний шлях. 

       Ісус говорить: «… коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста (щодня) та й за Мною йде!»

       Наприклад, дівчина невдало вийшла заміж - це хрест. Родитись калікою - також хрест. Нести свій хрест важко, відректись від хреста легше. Але Ісус закликає слідувати на Ним, несучи свій хрест.  Воля Божа в тому, щоб брати свій хрест і нести його, посвятивши себе Ісусу.

       Вузькі ворота - це  смирення і покірність, а широкі - це непослух. Вузькі ворота - це  любов, а широкі - егоїзм. Якщо ти чиниш згідно любові, то повинен йти на компроміси, смирятись, поступатися в чомусь. Егоїст натомість вважає, що поступитися повинні всі, окрім нього, головне, щоб йому було добре.

       Отже, Ісус є Двері і тільки той, хто входить ними, спасається та отримує благословення.

 

Пастор

 

       «Я - Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за овець… Я - Пастир Добрий, і знаю Своїх, і Свої Мене знають» (Ів.10: 11,14).

      Ісус - це наш Пастор. У кожній церкві є помісні пастори, але Ісус - це вічний і досконалий Пастор. Чи є для тебе Ісус Пастором? Написано, що вівці слухають голосу свого пастора. Чи можеш ти з впевненістю сказати, що знаєш і чуєш голос нашого Небесного Пастора? Ми повинні навчитись Його чути і відчувати.

       Як звучить голос пастора? Він промовляє через внутрішнє свідоцтво, через совість, через Слово. Бог може тебе до чогось побуджувати, про щось попереджувати, інколи навіть зупиняти. Бог може промовити до тебе через пророцтво, через проповідь, через книгу якогось служителя. Слово може зазвучати у тебе всередині, і ти знатимеш, що це - заклик до дії. Якщо у тебе не має таких переживань, то тобі потрібно шукати Христа, тому що Христос ще не є для тебе Пастором.

 

Хліб

 

       Ісус говорить про те, що Він є хлібом життя. «Ісус же сказав їм: Я хліб життя. Хто до Мене приходить, не голодуватиме він, а хто вірує в Мене, ніколи не прагнутиме… Я хліб життя» (Ів.6:35, 48).

       В Мт.4:4 Він сказав: «Написано: Не хлібом єдиним буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих».

       Що таке хліб життя? Це слово, це відкриття, яке може змінити все твоє життя. У всіх культурах, у всіх цивілізаціях хліб завжди був основою життя. Отже, йдеться про те, що є основою основ, і це - Ісус Христос.

 

Світильник

 

       Біблія говорить про те, що Він світильник, світло для світу (Ів. 5:35).

 

Виноградна лоза

 

      «Я правдива Виноградина, а Отець Мій Виноградар»  (Ів. 15:1).

       Гілка, яка перебуває на Лозі приносить багато плоду. Вона живиться життєдайним соком і не засихає, навпаки зеленіє, виростає. Чи є для тебе Христос Лозою? Чи отримуєш ти щось від Нього? Якщо християнин постійно потрапляє у депресію, не приносить плоду, це означає, що Христос не є для нього Лозою.

      Як ти можеш перебувати на Лозі? Для цього слід відвідувати церкву, молитовні зібрання, домашню групу, самому молитися, проповідувати Євангеліє.

 

Слово

 

       Ісус - це також Слово (Ів.1:1).

       Для чого Бог дає Слово? Для того, щоб його слухали та виконували. Біблія вчить: «Будьте ж виконавцями слова, а не слухачами самими, що себе самих обманюють» (Як.1:22).

 

Корінь

 

      «Я, Ісус, послав Свого Ангола, щоб засвідчити вам це у Церквах. Я корінь і рід Давидів, зоря ясна і досвітня» (Об’яв. 22. 16). Ісус - корінь, основа, джерело життя.

 

Камінь

 

       «Сказано у Писанні: Ось кладу Я на Сіоні Каменя вибраного, наріжного, дорогоцінного, і хто вірує в Нього, той не буде осоромлений! Отож бо, для вас, хто вірує, Він коштовність, а для тих, хто не вірує камінь, що його занедбали були будівничі, той наріжним став каменем, і камінь спотикання, і скеля спокуси, і об нього вони спотикаються, не вірячи слову, на що й призначені були» (1Пет. 2:6-8).

       В Мт. 21: 42-44 також сказано: «Ісус промовляє до них: Чи ви не читали ніколи в Писанні: Камінь, що його будівничі відкинули, той наріжним став каменем; від Господа сталося це, і дивне воно в очах наших? Тому кажу вам, що від вас Царство Боже відійметься, і дасться народові, що плоди його буде приносити. І хто впаде на цей камінь розіб'ється, а на кого він сам упаде то розчавить його».

       Ти знаєш, що дім без фундаменту високим не збудуєш, він не встоїть, похитнеться і впаде. Чи є Христос наріжним каменем для тебе, для твого життя? Якщо це так, то твоя віра будується на надійному фундаменті, який не похитнуть жодні випробування.

       …Це  далеко не всі подоби Ісуса, вказані в Біблії. Проте, навіть цього переліку достатньо для того, щоб кожен християнин серйозно задумався над тим, ким в його житті є Христос. Чи дійсно Він для тебе - Господь, Шлях, Істина, Життя, Агнець? Чи маєш ти особисті взаємостосунки з Ним, чи шануєш ти Його так, як вчить Слово? Християнство - це твоє тимчасове захоплення чи все твоє життя? Наскільки серйозно ти готовий посвятити себе Христу?

       Знайди відповіді на ці питання! Це надзвичайно важливо, тому що від цього залежить твоє спасіння, твоє життя на цій землі і твоя вічність. 

Єпископ

Володимир Прудиус,

церква «Відродження»,

м. Iвано-Франкiвськ